Chcesz rozwijać swoją działalność i osiągnąć większe zyski? Nie ma problemu, kredyt firmowy Ci to umożliwi. Jest wiele możliwości wsparcia, wystarczy tylko wybrać odpowiednie rozwiązanie:
- kredyt na start
- kredyt obrotowy
- kredyt inwestycyjny
- kredyt na zakup nieruchomości
- leasing maszyn, urządzeń i środków transportu
- faktoring
Kredyt obrotowy będzie odpowiedni, jeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki na bieżące cele. Możesz nim sfinansować materiały, towary, surowce czy wypłaty pracowników, czyli wszystko to, co jest Ci potrzebne do wytwarzania produktów czy świadczenia usług. Taki kredyt pozwoli Ci przetrwać, gdy np. czekasz na spóźniony przelew od kontrahenta. Łatwo uzyskać takie finansowanie, bo kwota jest relatywnie niewielka i nie trzeba dostarczać zbyt wielu dokumentów. Kredyt obrotowy może być wypłacany w jednej z dwóch form.
- Odnawialna linia kredytowa: są to zawsze dostępne na Twoim koncie firmowym pieniądze, które bank przyznał Ci w określonym limicie.
- Kredyt obrotowy ratalny: musisz za każdym razem o niego zawnioskować i tradycyjnie spłacasz go w ratach. Kredyt na bieżącą działalność firmy może być wyższy niż w przypadku linii kredytowej.
Kredyt inwestycyjny to finansowanie, które pomoże Ci znaleźć środki na rozwój firmy, np. na: remont siedziby, wynajem nowego magazynu, stworzenie nowych miejsc pracy czy zakup nowego sprzętu.
Kredyt na nową firmę to pomoc finansowa, która pomoże Ci wystartować z działalnością firmy, jeśli nie masz środków na ten cel. Nie we wszystkich bankach kredyt na start jest dostępny, bo instytucja finansowa ponosi duże ryzyko kredytowania przedsiębiorstwa, które nie przynosi jeszcze dochodów. Postawą do udzielenia takiego kredytu jest dobry biznesplan, w którym przekonasz bank, na co dokładnie przeznaczysz pożyczkę i jakie zyski prognozujesz osiągnąć.